تماس با نقاشی ساختمان یاقوت

پتینه کاری در تهران

پتینه کاری دیوار و سقف

پتینه کاری در واقع هنری می باشد که با استفاده از رنگ های دکوراتیو و تجهیزات مخصوصی روی سطوح مختلف انجام می شود. پتینه کاری دیوار و سقف باعث زیبا تر شدن و شیک شدن آن ها خواهد شد. در جواب سوال پتینه کاری چیست؟ باید پاسخ داد که پتینه در واقع مانور رنگ ها بر روی سطوح مختلف می باشد. رنگ های مورد استفاده در پتینه کاری دیوار و سقف بسیار زیبا تر  از رنگ های دیگر مانند رنگ های پلاستیکی و روغنی می باشد.

پتینه کاری دیوار و سقف یکی  از پر طرفدارترین و بهترین پتینه ها در تمام دنیا می باشد. شما خواهید توانست یک دیوار و سقف ساده و بی رنگ و رو را به وسیله ی پتینه کاری دیوار و سقف به سطحی شیک و بسیار شگفت آور تبدیل کنید. پتینه کاری انواع مختلفی دارد که شامل بافت و رنگ می باشد. برای نقاشی کردن ساختمان به وسیله ی پتینه کاری باید از وسایلی مانند رنگ های دکوراتیو و رنگ های روغنی و دیگر ابزار ها استفاده کرد.

برای اجرای این روی دیوار و سقف باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در اینجا شما را با این مراحل آشنا می کنیم. در مرحله اول باید بافت و یا طرح اصلی را ایجاد کنید که با هر شکلی می تواند باشد. در مرحله ی دوم قیافه دادن و شکل دادن به بافت و طرح می باشد. به این مرحله از پتینه کاری مرحله خمیری نیز گفته می شود. این امر به این دلیل است که بافت اصلی پتینه با خمیر مخصوصی ایجاد می شود. برای بیشتر نقاشان ساختمان این امکان وجود دارد که به جای استفاده از خمیر، از خمیر تکسچر و یا بتونه روغنی استفاده کنند. خمیر تکسچر به نام پتینه برجسته نیز شناخته می شود. طرح ها پتینه می توان به ور طرح برجسته و یا طرح سنگ باشد.

 

پتینه کاری در تهران

تماس با ما

جهت تماس با گروه نقاشی ساختمان یاقوت می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

مزایا و کاربرد های پتینه کاری دیوار و سقف

پتینه در دنیای امروز توانسته است به جای رنگ های ساختمانی استفاده شود زیرا دارای مزیت های بیشماری نسبت به رنگ های دیگر دارد. به دلیل همین مزیت ها می باشد که در صنعت نقاشی ساختمان ها، پتینه بهترین رنگ محسوب می شود. در اینجا تعدادی از این مزیت ها را برای شما معرفی می کنیم.

یکی از دلایلی که افراد در ساختمان ها از پتینه استفاده می کنند عایق بودن آن در برابر رطوبت می باشد. در نتیجه عایق بودن پتینه در برابر رطوبت یکی از مزایای مهم آن می باشد. شما حتی می توانید برای دیوار هایی که در مواجه با رطوبت هستند از پتینه به عنوان عایق کاری استفاده کنید.

از دیگر مزایای پتینه کاری دیوار و سقف ماندگاری بالای این مورد نسبت به رنگ های پلاستکی و روغنی می باشد. به همین سبب در مکان هایی که لازم است رنگ ها مدت زمان زیادی باشد بهتر است از پتینه کاری دیوار و سقف استفاده کرد.

پتینه قابلیت این را دارد که به وسیله ی آن طرح ها و نقش های هنری متفاوت و متنوعی را در ساختمان خود بر روی دیوار ها و سقف ها پیاده کنید.

این نوع از نقاشی کاربردهای زیادی در ساختمان ها دارد، بیشترین و مهم ترین آن پتینه کاری بر روی سقف و دیوار می باشد. با این کار شما می توانید سقف خانه خود را مرتفع  تر و بلند تر جلوه دهید.

پتینه کاری دیوار و سقف علاوه بر ساختمان های مسکونی در مدارس، بیمارستان ها ، شرکت ها و سالن های همایش و … نیز استفاده می شود. از پتینه علاوه بر زیبا سازی، برای عتیقه نشان دادن و کهنه کردن دیوار و سقف ها نیز استفاده می شود. از جمله کاربرد های دیگر پتینه بر روی سطوحی مانند وسایل چوبی، فلزات، مس و سنگ نیز می باشد.

قیمت پتینه کاری دیوار و سقف

شاید در نگاه اولیه تصور کنید که این نوع از نقاشی ساختمان دارای هزینه ی بالایی می باشد اما باید بگوییم این تصور غلط است و پتینه از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد و نسبت به دیگر رنگ های ساختمانی کم هزینه تر می باشد. حتی می توان به این نکته اشاره کرد که بسیاری از افراد به جای استفاده کردن از کاغذ دیواری از پتینه کاری استفاده می کنند زیرا این مورد بسیار هزینه ی پایین تری دارد.

هزینه آن به مولفه های مختلفی بستگی دارد مواردی از آن مولفه ها شامل متراژ و سطح محل مورد نظر، سخت و دشوار بودن کار اجرایی، جنش مواد اولیه و … می شود.

به همین سبب نمی توان قیمت مشخصی برای پتینه کاری دیوار و سقف تعیین و اعلام کرد. اما باز هم باید بگوییم که پتینه کاری از رنگ کاری و کاغذ دیواری به صرفه تر می باشد به همین سبب امروزه به طور خیلی گسترده از این هنر در ساختمان ها مخصوصا پروژه های سنگین و بزرگ استفاده می شود.