تماس با نقاشی ساختمان یاقوت

نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی ساختمان

اجرای رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک برای اجرا روی گچ نو و تازه نیاز به بتونه کشی کامل سطح (ماستیک) ندارد و به طوری که سطح کار صاف نباشد و تعمیرات زیادی داشته باشد و یا در صورت درخواست صاحبکار باید سطح کار روغن الیف درجه 1  اجرا شود وسپس یک یا دو دست بتونه کشی کامل یا ماستیک اجرا شود که هزینه روغن زدن و بتونه کشی به طور جدا محاسبه می شود. رنگ پلاستیک بدون بو است و سرعت خشک شدن بسیار بالائی را دارد.

رنگ پلاستیک
رنگ روغن

رنگ روغنی چیست؟

یکی از راه‌های رایج رنگ آمیزی ساختمان استفاده از رنگ روغنی است. رنگ روغنی در نقاشی ساختمان در سالهای دور از مخلوط رنگدانه های (پیگمنت) به روغن های گیاهی (مانند بزرک, سویا, پنبه و …) به عنوان مایع چسبنده و پیوند دهنده بدست می آمد.روغن بزرک روغنی متمایل به زرد با بویی مخصوص می باشد این روغن در مجاورت هوا تبخیر نمی شود بلکه با اکسیژن هوا ترکیب شده و به صورت ژله ای در می آید. به همین دلیل در نقاشی رنگ روغن پودر رنگ را با آن مخلوط می کنند و از آن رنگ درست می کنند. برای اینکه سرعت خشک شدن رنگ روغنی را بالا ببرند از افزودنیهای خشک شونده (روغن اسکاتیف و تربانتین) استفاده می کنند.

تماس با ما

جهت تماس با گروه نقاشی ساختمان یاقوت می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

رنگ اکریلیک چیست؟

رنگ اکریلیک یکی از رنگ های شیمیایی می باشد که با خواص دوام و درخشندگی خود اول در صنعت خودرو سازی و صنایع ماشین سازی به کار می رفت و در سال های اخیر نیز در انواع نقاشی‌های ساختمان مورد استفاده قرار گرفته ‌است. رزین‌های اکریلیک به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم می‌شوند. آن دسته از رنگ اکریلیک که به آسانی در آب حل می‌شود ، زود خشک می‌شود و سطحی سخت و آسیب‌ناپذیر به وجود می‌آورد، هر چند باید اضافه کردن که فاقد خواص ظرافت پذیری و عمق و جلای رنگ روغن یا اکریلیک پایه حلالی است. از نظر شباهت به سایر رنگ ها این رنگ بسیار شبیه به رنگ روغنی می باشد.

این رنگ درمقابل نور خورشید یا اشعه uv مقاومت زیادی دارند و در نتیجه بسیار عمر بالایی دارند.  

رنگ اکریلیک
پتینه کاری

پتینه کاری دیوار و سقف

پتینه کاری در واقع هنری می باشد که با استفاده از رنگ های دکوراتیو و تجهیزات مخصوصی روی سطوح مختلف انجام می شود. پتینه کاری دیوار و سقف باعث زیبا تر شدن و شیک شدن آن ها خواهد شد. در جواب سوال پتینه کاری چیست؟ باید پاسخ داد که پتینه در واقع مانور رنگ ها بر روی سطوح مختلف می باشد. رنگ های مورد استفاده در پتینه کاری دیوار و سقف بسیار زیبا تر  از رنگ های دیگر مانند رنگ های پلاستیکی و روغنی می باشد.

رنگ نما

یکی از انواع رنگ های نقاشی ساختمان رنگ نما می باشد این رنگ ، رنگی ضد آب بر پایه اکریلیک بوده و با بکار بردن افزودنی های سیلیکونی ساختاری مناسب به عنوان پوشش رنگی نمای ساختمان را دارد. همچنین در نما به عنوان لایه آخر و یک پوششی تزئینی جهت عایق حرارتی بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ نما آسان و سریع اجرا می شود و عایق رطوبت بوده و اجازه تنفس را به سطوح می دهد. و همچنین در برابر عوامل خارجی مقاومت زیادی دارد.

رنگ نما ساختمان