تماس با نقاشی ساختمان یاقوت

رنگ روغنی در تهران

رنگ روغنی چیست؟

یکی از راه‌های رایج رنگ آمیزی ساختمان استفاده از رنگ روغنی است. رنگ روغنی در نقاشی ساختمان در سالهای دور از مخلوط رنگدانه های (پیگمنت) به روغن های گیاهی (مانند بزرک, سویا, پنبه و …) به عنوان مایع چسبنده و پیوند دهنده بدست می آمد.روغن بزرک روغنی متمایل به زرد با بویی مخصوص می باشد این روغن در مجاورت هوا تبخیر نمی شود بلکه با اکسیژن هوا ترکیب شده و به صورت ژله ای در می آید. به همین دلیل در نقاشی رنگ روغن پودر رنگ را با آن مخلوط می کنند و از آن رنگ درست می کنند. برای اینکه سرعت خشک شدن رنگ روغنی را بالا ببرند از افزودنیهای خشک شونده (روغن اسکاتیف و تربانتین) استفاده می کنند.

کاربرد رنگ روغنی

رنگ های روغنی در سه سطح براق ، نیم براق و مات مورد استفاده قرار می گیرد. در سالهای اخیر از رنگ روغنی برای سطوح فلزی از جمله نرده و درهای آهنی حیاط منزل استفاده می شده است اما امروزه بیشتر برای سطوح دیوارها از رنگ روغنی و یا رنگ اکریلیک استفاده می شود زیرا رنگ روغنی قابلیت شستشو را دارا می باشد. همچنین از رنگ پلاستیک بیشتر به عنوان رنگ روی سقف ها استفاده می شود که زمان اجرای کمتر و هزینه کمتری می برد و بدون بو نیز می باشد.

رنگ روغنی در تهران - رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

تماس با ما

جهت تماس با گروه نقاشی ساختمان یاقوت می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

مزایا و معایب رنگ روغنی مات

در زمان گچ کاری ساختمانها معمولا دقت زیادی برای ایجاد سطوح صاف صورت نمی گیرد به همین علت در هنگام نقاشی ساختمان باید در انتخاب رنگ دقت نماییم تا علاوه بر خواسته خود برای ایجاد پوشش زیبا و قابل شستشو بر روی سطوح ، رنگی انتخاب نماییم که سطح صاف تری در نهایت کار از آن بدست آید. همه می دانیم که رنگ مات به صورتی است که نور کمتری را بازتاب می کند به همین دلیل برای سطوحی مثل سقف و دیوارهایی که مشکل گچ کاری زیاد دارد از رنگ روغنی مات استفاده می شود.

اما این رنگ مات دارای معایبی از قبیل قابیت شستشوی کمتر نسبت به رنگهای روغنی نیم براق و براق ، بوی نامطبوع بیشتر و پوشش کمتر می باشد.

امروزه طراحان داخلی ساختمان تمایل بیشتری نسبت به اجرای رنگهای مات از خود نشان می دهند به خصوص در آتلیه های هنری و استودیوهای تلویزیونی به علت بازتابش کمتر از رنگهای مات استفاده بیشتری می گردد.

رنگ های روغنی به سبب ساختار شیمیایی به کار برده شده مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی و جوی دارند و قابل شست و شو هستند. این رنگ سازگاری بسیار مناسبی بر روی فلزات دارد و وقتی رنگ را بر روی سطوح فلزی اعمال می کنید تا سال های سال رنگ کیفیت خود را حفظ کرده و از زنگ زدن جلوگیری می نماید  ،  از دیگر موارد استفاده:

    در داخل ساختمان

    برروی دیوارهای گچی ،سیمانی و بسیاری از سطوح دیگر

    رنگی تخصصی تکامل یافته ی پوششی برای سطوح فلزی و چوبی

    کاربرد بسیار وسیع در صنابع و بازسازی و نگهداری تجهیزات صنعتی و کارخانه ها.

مزایا دیگر رنگ روغنی:

    مقاومت بالا و طول عمر بالا

    ضد میکروب و عوامل ویروسی وباکتریایی

    اجرای با کیفیت با هر 3 وسیله ی قلمو، غلطک و پیستولت.

    مقاومت در برابر عوامل جوی، سرما، گرما و رطوبت

    قابلیت شست و شو.

    قیمت مناسب اجناس و ابزارآلات نسبت به رنگ های دیگر.

    طیف های رنگی گوناگون.

قیمت رنگ روغنی در تهران

در انتخاب رنگهای روغنی نیز به مانند رنگهای “ اکریلیک آب پایه ” مشتریان این امکان را دارند که طبق سفارش خود نوع ان را انتخاب نمایند. رنگهای براق روغنی به نسبت نیم براق و مات روغنی از قیمت بیشتر و بالاتری برخوردارند و همچنین رنگهای تیره به نسبت رنگهای روشن از قیمت بالاتری برخوردارند. در مورد قیمت اجرا نیز اجرای رنگ روغنی به نسبت رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیک از قیمت بیشتری برخوردار است. چرا قیمت رنگ روغنی در تهران متفاوت می باشد ؟ چون این محصول دیرتر خشک می شود ، زمان رنگ آمیزی را طولانی تر می کند و این مسئله باعث می شود هزینه رنگ آمیزی بالاتر برود . خدماتی که در رنگ آمیزی رنگ روغنی ارائه می گردد عبارت می باشند از اجرای روغنی زیرکار ، بتونه کاری (ماستیک) ، سنباده کاری و در صورت نیاز بتونه کاری مجدد و در نهایت رنگ آمیزی سطوح مورد نظر که بیشتر برای سطوح دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد.