تماس با نقاشی ساختمان یاقوت

رنگ اکریلیک در تهران

رنگ اکریلیک چیست؟

رنگ اکریلیک یکی از رنگ های شیمیایی می باشد که با خواص دوام و درخشندگی خود اول در صنعت خودرو سازی و صنایع ماشین سازی به کار می رفت و در سال های اخیر نیز در انواع نقاشی‌های ساختمان مورد استفاده قرار گرفته ‌است. رزین‌های اکریلیک به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم می‌شوند. آن دسته از رنگ اکریلیک که به آسانی در آب حل می‌شود ، زود خشک می‌شود و سطحی سخت و آسیب‌ناپذیر به وجود می‌آورد، هر چند باید اضافه کردن که فاقد خواص ظرافت پذیری و عمق و جلای رنگ روغن یا اکریلیک پایه حلالی است. از نظر شباهت به سایر رنگ ها این رنگ بسیار شبیه به رنگ روغنی می باشد.

این رنگ درمقابل نور خورشید یا اشعه uv مقاومت زیادی دارند و در نتیجه بسیار عمر بالایی دارند.  

انواع رنگ های اکریلیک در نقاشی ساختمان

رنگ‌های اکریلیک بسیار زیاد می باشند و تنوع بی نظیری دارند و برای ایجاد بافت در سطوح مناسب می باشند چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می‌شوند. رنگ اکریلیک بسیار منعطف می باشد و انعطاف پذیری بالایی دارد و به همین علت روی تمام سطوح به عنوان مثال مدل‌های خمیر ، کاغذ ، پارچه و کفش قابل استفاده است. همچنین روی تمام سطوح از جمله سیمانی، گچی، صفحات کناف، و هر سطح دیگری قابل اجرا می باشند.

رنگ‌های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ‌های ساختمانی می‌باشند که با توجه به مسائل زیست‌محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر کاربردی این نوع رنگ‌ها رو به افزایش است. به همین دلیل به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی الکیدی می‌باشند.

همچنین رنگ ترافیک که عموماً برای خط کشی خیابان‌ها استفاده می‌شود نیز از رزین اکریلیک پایه حلالی استفاده می‌شود.

 این رنگ در سه نوع مات ، نیمه مات و براق تولید و وارد بازار لوازم ساختمانی می‌شود. و نوع مات آن از همه خاصیتهای ممکن برخوردار نیست از جمله قابلیت شستشو بودن و استحکام.

رنگ اکریلیک در تهران - رنگ اکریلیک در نقاشی ساختمان

تماس با ما

جهت تماس با گروه نقاشی ساختمان یاقوت می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

تفاوت رنگ اکریلیک و رنگ روغنی

زمان خشک شدن

رنگ اکریلیک به خاطر ویژگی منحصر به فردی که دارد بسیار سریع خشک می‌شود و نیازمند این است که سرعت عمل بالایی برای کار کردن با آن استفاده شود. اما رنگ روغنی مدت زمان زاد و طولانی بر روی سطوح خیس می‌ماند و امکان تغییر در اثر، وجود دارد.

عوض شدن و تغییر رنگ

در رنگ های اکریلیک تغییر رنگ پس از خشک شدن سریع خود را نشان می دهد اما در رنگ روغنی خیلی کند انفاق می افتر و همان رنگی که بر روی بوم استفاده شد است تا مدتی می‌ماند.

بدون بو بودن

از ویژگی های دیگر رنگ اکریلیک که باعث تمایز آن با رنگ روغنی می باشد بدون بو بودن آن است و اگر شما می خواهید در دسرهای رنگ روغنی را نداشته باشید و بوی رنگ روغنی باعث آزده شدن شما می شود می توانید از همین رنگ استفاده کنید.

قیمت رنگ اکریلیک در تهران

قیمت نقاشی ساختمان و رنگ ها با توجه به تفاوت هایی که در نوع مواد اولیه آنها و قابل شستشو بودن و نبودن آنها بسیار متفاوت می باشد و گاهی اوقات بعضی از رنگ ها نیاز به زیر کاری زیاد و گاهی هم بدون نیاز به بتونه و ماستیک و همچنین زیر کاری زیاد قابل اجرا می باشند . قیمت رنگ اکرلیک در تهران هم از این قاعده مستثنا نمی باشد و قیمت آن حدوداً بین 12000 تومان تا 14000 تومان متفاوت می باشد.