اجرای نقاشی ساختمان نانو

رنگ یکی از ابزارهای پر کاربرد در ساختمان است که نقش مهمی در زیبایی و محافظت از بنا دارد. رنگ های متنوع زیادی در بازار موجود است که هر کدام دارای ویژگی های و کاربرد خاص و متفاوتی هستند. رنگ نانو یکی از رنگ هایی است که ویژگی های مثبت زیادی دارد که باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند. در این مطلب به معرفی رنگ ساختمانی نانو و مزایا و کاربردهای آن می پردازیم تا اگر قصد دارید از این رنگ برای رنگ آمیزی ساختمان استفاده کنید با آگاهی کامل اقدام کنید.

نقاشی ساختمان نانو

 

نقاشی ساختمان نانو چیست؟

بدون شک شما واژه نانو را بارها شنیده اید و می دانید که هر محصولی که با فن آوری نانو ساخته شده باشد دارای ویژگی های منحصر به فردی است. نانو فناوری پیشرفته‌ است  که به یک میلیاردم‌ حساسیت دست یافته و می‌تواند قابلیت‌ها و مزیت‌های خاصی را برای محصولات مختلف داشته باشد. رنگ نانو ساختمانی نیز با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته می‌شود و در آن ماده‌ای به نام رزین اکریلیک وجود دارد. رنگ نانو ساختمانی در ظاهر شبیه رنگ‌ های معمولی است، جنس این نوع رنگ از مایع است و نیازی به حلال ندارد. رنگ های نانو بخاطر فن آوری که دارند با هر وسیله ای قابل اجرا هستند و کیفیت خود را در هر صورت حفظ می کنند و نتیجه لذت بخشی بهمراه دارند.

از رنگ های نانو می توان برای نمای خارجی و بخش های داخلی ساختمان استفاده کرد و شاهد تفاوت این رنگ را با سایر رنگ های دیگر ساختمانی بود. استفاده از رنگ نانو در ساختمان به خصوص برای استفاده در نمای ساختمان کمک می‌کند تا نمای ساختمان به دور از ناخالصی هوا مانند گرد و غبار و دوده باشد و استفاده از آن برای دیوار ها، سقف و کف ساختمان‌ها به عایق شدن آن ها کمک می‌کند و به این ترتیب در مصرف انرژی سرمایش و گرمایش نیز صرفه جویی می شود. نقاشی ساختمان با رنگ نانو در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته چرا که کیفیت بالا و مزیت های بی شمار این رنگ توانسته موجب رضایت مندی افراد شود.

 

کاربردهای رنگ نانو نسبت به سایر رنگ ها

رنگ نانو کاربردهای بسیار زیادی دارد که به شرح آن می پردازیم:

  • رنگ نانو برای رنگ آمیزی ساختمان و عایق کاری دیوار ها استفاده می شوند و در زمینه های مختلف مانند صنعت کاربرد های فراوانی دارد.
  • موارد استفاده از رنگ‌های نانو در دیوار های داخلی و نمای ساختمان، سقف و کف ساختمان، کف استخر، اتاق‌های فنی و کنترل، زیر شیروانی، کانال ‌های تهویه هوا و عایق‌کاری کانکس و کانتینر است.
  • رنگ‌های نانو علاوه بر تمامی قابلیت هایی که دارند به‌عنوان عایق و محافظ بیشترین استفاده رادارند.
  • این نوع از رنگ‌ها همانطور که گفتیم قابل‌ اجرا توسط هر وسیله رنگ‌آمیزی بوده که به‌ صورت مایع هستند و عایق مناسبی در برابر رطوبت و حرارت می‌باشند.
  • این رنگ‌ها را می‌توان به‌عنوان محافظ بر روی بسیاری از سطوح نیز استفاده کرد، چرا که پایه این نوع از رنگ‌ها شفاف بوده و هیچ رنگ‌دانه‌ای ندارند.
  • رنگ نانو بر روی انواع سطوح پلاستیکی، سیمانی، بتنی، گچی، پشم شیشه، چوب، دیوار رنگ شده، سقف، سطوح فلزی، و سایر سطوح قایل اجرا می باشند.
  • رنگ های نانو برای رنگ آمیزی ساختمان و عایق کاری دیوار ها استفاده می شوند.
  • با استفاده از رنگ های نانو می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.
  • رنگ های نانو در برابر باران و رطوبت بسیار مقاوم می باشند.به دلیل مقاومت بسیار بالای رنگ های نانو در برابر شرایط جوی این رنگ ها قابل استفاده در فضای بیرون می باشند این رنگ ها را به راحتی می توان با آب و صابون شستشو داد.

رنگ نانو ضد آب

ضد آب بودن یکی از ویژگی های مهم رنگ نانو است. این رنگ ضد آب به عنوان رنگ های محافظتی با کیفیت شناخته می شود. از این نوع رنگ ها در سطوحی که احتمال نشت آب و رطوبت در آن ها وجود داشته باشد استفاده می شود. مزیت نانو؛ باعث می‌شود این رنگ‌ها، علاوه بر عایق بودن برای رطوبت، مانع از نشت آب به داخل بدنه ساختمان و دیوارها شده و مانع آسیب به آن شوند. نشت و نفوذ رطوبت به داخل دیوار ها در یک ساختمان, یکی از خطرات تهدید کننده برای نابودی ساختمان است که رنگ‌های نانو، یکی از راه‌کارهای مناسب برای جلوگیری از این اتفاق هستند. دقیقا به همین دلیل نیز می‌توان از رنگ‌های نانو در پشت‌بام خانه‌ها نیز استفاده کرد.

ویژگی ضد آب بودن سبب نگهداری آسان و شست و شوی راحت  رنگ‌های نانو می‌شود. رنگ‌های نانو به سادگی روی دیوارها، کف اتاق‌ها یا سقف و پشت بام اجرا می‌شوند و نگهداری آن‌ها نیز به دلیل مقاومت بالا و عمر طولانی‌شان آسان است. در صورت کثیف شدن این رنگ‌ ها، به سادگی می‌توانید با استفاده از آب و صابون سطوح را بشویید.

با استفاده از رنگ‌ها‌ی نانو می‌توان محصولات متنوعی از جمله پوشاک، محصولات الکترونیکی، مبلمان و شیشه را ضد آب یا آب‌گریز کرد. علاوه بر ضد آب بودن، مقاومت بسیار خوبی در برابر روغن و به طور کلی هر ماده سیال و مایعی دارند.

 

رنگ نانو ضد صدا

عایق بودن یکی از ویژگی های مهم و کاربردی رنگ های نانو بشمار می رود. رنگ نانو ضد صدا کاربرد زیادی در ساختمان ها و آپارتمان های چند طبقه دارد. رنگ های نانو که در بخش های داخلی ساختمان استفاده می شوند مانند عایق عمل می کنند و مانع عبور صدا می شوند. ضد صدا بودن این رنگ خدمت بزرگی برای آپارتمان نشین ها است چرا که سر و صداهایی که از همجواری و دیوار به دیوار بودن با ساکنین ساختمان به گوش می رسد بسیار آزار دهنده بوده و یکی از دلایلی است که اغلب افراد را از آپارتمان نشینی منصرف می کند. علاوه برا این عایق بودن رنگ نانو نمای ساختمان باعث می شود صداهای محیط بیرون خیلی کمتر به داخل ساختمان راه یابد.

اگر از رنگ نانو ضد صدا برای نمای خارجی و بخش های داخلی استفاده شود تقریبا هیچ صدای اضافه ای در خانه شنیده نمی شود و همینطور صداهای داخل به خارج راه پیدا نمی کند.  یکی دیگر از ویژگی های نانو عایق ها که آن ها را از سایر عایق ها متمایز می کند، این است که می توان از آنها به راحتی در ساختمان های در حال بهره برداری نیز استفاده کرد، بدون آن که در ظاهر ساختمان تغییری ایجاد شود.

رنگ نانو عایق ساختمانی با داشتن مقاومت عالی در مقابل گرما و سرما، از پایداری در برابر عوامل جوی و اشعه UV خورشید نیز برخوردار است.

نقاشی ساختمان نانو

مزیت رنگ نانو در نقاشی ساختمان

رنگ نانو که برای رنگ آمیزی ساختمان و عایق کاری دیوار ها استفاده می شوند مزیت های بسیار زیادی دارند. با استفاده از رنگ های نانو می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. همچنین این رنگ در برابر باران و رطوبت مقاوم است و به دلیل مقاومت بسیار بالای رنگ های نانو در برابر شرایط جوی این رنگ ها را می توان در فضای بیرون و نمای ساختمان بکار برد. رنگ های نانو مخصوص نمای ساختمان در برابر رشد باکتری و ذرات آلاینده هوا مقاومت بالایی دارند. رنگ نمای نانو به مراتب نسبت به رنگ های معمولی کارایی و مزیت های بیشتری دارد که از نظر قیمت نیز برای مشتریان مقرون به صرفه خواهد بود. از آنجاییکه این رنگ ها ضد زنگ نیز می باشند بر روی سطوح فلزی نیز قابل اجرا است.

نکته جالبی که در مورد رنگ نانو وجود دارد این است که با استفاده از رنگدانه ها قابلیت تبدیل شدن به رنگ های متنوع را دارد. این رنگ ها در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و گرد و غبار و رطوبت بسیار مقاومند که همین امر باعث افزایش طول عمر آن می شود.

 

اجرای رنگ نانو توسط چه افرادی صورت می گیرد؟

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان بر خلاف تصور عموم کار چندان ساده ای نیست و مانند هر حرفه و هنر دیگر نیازمند دانش و تخصص می باشد. هر چند بعضی افراد برای کاهش هزینه های زیبا سازی داخلی منزل، نقاشی ساختمان را انتخاب می کنند اما برخی نقاشان نمی توانند کار با کیفیتی را ارایه دهند. در این میان اجرای بعضی از رنگ ها مانند رنگ های نانو مستلزم مهارت هایی است که فقط افراد باتجربه و کارآزموده قادر به ارائه خروجی بی نظیر می باشند. استفاده از برخی رنگ ها و تکنیک های نقاشی ساختمان گاه پیچیده و تخصصی است که فقط استادکاران کهنه کار و ماهر قادرند کاری بی نقص ارائه کنند.

اساتید با تجربه نقاشی ساختمان یاقوت با تجربه ای که در طی سال ها بدست آورده اند اجرای انواع رنگ های ساختمانی را در مدت زمان کوتاهی و با تکنیک و تخصص اجرا می کنند و تمام کارهای اجرایی را تضمین می کنند. در صورت بروز هر نقصی بعد از اجرا مسولیت کامل کار به عهده شرکت یاقوت است که برای برطرف کردن عیوب احتمالی دستمزدی دریافت نکند.

توصیه می کنیم رنگ آمیزی ساختمان را به افراد خبره و با تجربه بسپارید و برای ثبت سفارش  به شرکت های معتبر و خوشنام را انتخاب کنید , زیرا شرکت های نا معتبر و افراد تازه کار ممکن است با پیشنهاد قیمت های پایین افراد را وسوسه کنند اما بعد از پایان کار هیچ تضمینی به متقاضی ارائه نمی دهند جز اینکه هزینه های بیشتری را به افراد تحمیل کنند.

 

جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با نقاشی ساختمان یاقوت