ایده رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

نقاشی داخلی ساختمان یکی از پیچیده ترین کارهاست چرا که حساسیت بالایی در انتخاب رنگ های مناسب و ست کردن رنگ دیوار ها با دکوراسیون داخلی دارد. هر بخش از خانه برای رنگ آمیزی نوعی دقت و توجه خاصی می طلبد ولی در این بین پذیرایی جایی است که نیاز به توجه بیشتری دارد و آن هم به این دلیل که مکان مشترک و پر تردد هر خانه به حساب می آید. بهتر است رنگ آمیزی پذیرایی با وسواس بیشتری صورت گیرد و به همه جوانب توجه شود.

در ادامه این مطلب نکات مهمی که باید برای برای رنگ آمیزی این بخش رعایت شود را به شما گوشزد می کنیم و با ایده هایی برای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020 که از جانب اساتید نقاشی ساختمان یاقوت پیشنهاد شده است آشنا می شوید. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ایده رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

نکاتی برای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

پذیرایی مهم ترین مکان هر درخانه است که رنگ آمیزی آن باید تفاوت خاصی با سایر بخش ها داشته باشد. قبل از رنگ آمیزی و انتخاب رنگ باید به این موضوع توجه کنیم که آیا پذیرایی و نشیمن یک مکان مشترک است و یا دو بخش مجزا. در بعضی از خانه ها پذیرایی و نشیمن یک مکان هستند یعنی مهمانان در همان اتاق پذیرایی می شوند که همه اعضای خانه در آنجا حضور دارند و بیشتر فعالیت هایشان را انجام می دهند. اما در بعضی خانه های دیگر پذیرایی یک اتاق ویا بخش مجزاست که مهمانان در این مکان پذیرایی می شوند و دکوراسیون و لوازم موجود در این بخش متفاوت از سایر بخش های خانه است.

این موضوع یکی از نکات بسیار مهم است که حتما باید به آن پرداخته شود. برای مثال اگر پذیرایی یک بخش مجزا باشد رنگ آمیزی آن می تواند تفاوت زیادی با سایر بخش ها داشته باشد و می توان رنگ هایی را برای این مکان انتخاب کرد که فقط با لوازم و دکوری های پذیرایی هماهنگ باشد.

اگر رنگ مبلمان پذیرایی سفید و یا روشن باشد و فضا به اندازه کافی بزرگ باشد می توان از رنگ های گرم و شاد برای رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی بهره گرفت تا مبلمان  بیشتر خودنمایی کند. از آنجاییکه مهمانان و همینطور اعضای خانواده ساعات زیادی را در این مکان نمی گذرانند رنگ های گرم و با نشاط و یا تند نمی توانند تاثیر منفی بر افراد داشته باشند. بلکه این رنگ ها فضایی کاملا گرم و صمیمی را خلق می کنند که باعث ایجاد حس راحتی و آرامش در مهمان می شود و مهمان با ورود به این بخش با خوشامد گویی گرمی مواجه می شود.

اما در خانه هایی که پذیرایی و نشیمن یک مکان مشترک است حساسیت انتخاب رنگ کمی بیشتر می شود. چون اعضای خانه در این مکان دور هم جمع می شوند و بیشتر در این بخش حضور دارند معمولا مبلمان و سایر لوازم دکوراسیون رنگ های تیره تری دارند تا در اثر استفاده زیاد دیرتر کثیف شوند.

بنابراین برای رنگ امیزی پذیرایی این خانه ها باید از رنگ های لطیف، روشن و یا خنثی استفاده شود. برای اینکه این مکان پرتردد زیاد آشفته و شلوغ بنظر نرسد بهتر است دکوراسیون و رنگ دیوارها تم زمینه مشترک و نزدیکی بهم داشته باشند. رنگ آمیزی پذیرایی باید به گونه ای باشد که هم اعضای خانواده احساس آرامش و امنیت داشته باشند و هم مهمان با فضایی گرم و صمیمی روبرو شود.

ایده رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

نکته مهم دیگری که برای رنگ آمیزی اتاق پذیرایی باید در نظر بگیرید، مشخص کردن سبک مورد نظرتان است. اگر دکوراسیون سنتی و کلاسیک را می پسندید پیشنهاد مشاوران نقاشی ساختمان یاقوت رنگ های گرمی مثل خاکستری، آبی، زرد، سبزو کرم است. البته رنگ های گرم زیادی وجود دارند که می توانید برای رنگ آمیزی پذیرای انتخاب کنید اما رنگ های نام برده شده از معروف ترین و متداول ترین رنگ هایی هستند که در دکوراسیون سنتی و کلاسیک خودنمایی می کنند. اما اگر طرفدار سبک مدرن و امروزی هستید رنگ های خنثی از قبیل:

سفید، نقره ای، برنزی، طلایی و غیره برای اتاق نشیمن و پذیرایی بهترین انتخاب است. رنگ کرم طوسی از رنگ های دوست داشتنی و مطلوبی است که با هر سبک دکوراسیون و رنگی هماهنگی دارد. این رنگ که بر پایه کرم است در دسته رنگ های روشن و خنثی قرار دارد و ست کردن لوازم دکوراسیون با این رنگ کار راحتی است

اگر مایلید فضای پذیرایی شما حالت رسمی به خود بگیرد استفاده از رنگ های مات شما را به خواسته تان نزدیک می کند. رنگ های نیمه براق بر خلاف رنگ های مات، باعث می شوند فضایی گرم و صمیمی را تجربه کنید.

ایده های ناب برای رنگ آمیزی پذیرایی 2020

شاید رنگ سفید بیش از حد ساده بنظر برسد اما یک انتخاب کاملا آگاهانه برای رنگ آمیزی پذیرایی است که لوازم و دکوراسیون مشکی با مبلمانی با رنگ های تیره دارند. برای چنین دکوراسیونی هر رنگی به جز سفید انتخاب کنید از جذابیت دکوراسیون کاسته می شود. رنگ سفید برای پذیرایی این امکان را به شما می دهد تا در انتخاب طرح و رنگ لوازم دکوراسیون آزادی بیشتری داشته باشید و هر زمان تصمیم به تغییر دکوراسیون و یا عوض کردن مبلمان و پرده بگیرید نیازی به تغییر رنگ دیوار ندارید و به راحتی و بدون دغدغه می توانید به تعویض و تغییر لوازم فکر کنید.

خوبی رنگ سفید این است که با هر نوع رنگی سازگار است. فرقی نمی کند مبلمانتان بنفش باشد یا قهوه ای، آبی و یا حتی طلایی. در هر صورت هر نوع رنگی در کنار دیوارهای سفید خودنمایی می کند.

ایده رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

رنگ آمیزی پذیرایی با رنگ سبز

اگر بدنبال ایده رنگ آمیزی پذیرایی هستید و دیوارهای رنگی را به سفید ترجیح می دهید، استفاده از رنگ سبز ترکیبی، می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. سبز یک رنگ آرامش بخش و دوستداشتنی است که اگر با آبی و فیروزه ای ترکیب شود به ملاحت خاصی می رسد و فضا را به آرامش مطلوبی می رساند. در فضایی که با ترکیبی با تناژ سبز رنگ آمیزی شده باشد می توانید از مبلمان قهوه ای استفاده کنید و از چند رنگ ملایم مثل صورتی و آبی نیز در طراحی این فضا بهره بگیرید و یک سبک متفاوت و جذاب خلق کنید.

علاوه بر این با رنگ سبز آبی می توانید دیوارهای پذیرایی را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. از ترکیب رنگ سبز و آبی تناژهای مختلفی از روشن تا تیره بدست می آید که انتخاب های گسترده ای پیش رویتان قرار می دهد. سبز آبی یکی از رنگ‌های سردی است که بیشتر مناسب برای فضاهایی است که نورگیر خوبی دارند. این رنگ بسیار آرامش‌بخش بوده و گرمای فضا را تضمین می کند. در پذیرایی که با ترکیب سبزآبی رنگ آمیزی شده باشد مبلمانی با رنگ آبی نفتی خودنمایی می کند و فضا را بسیار جذاب نشان می دهد.

ایده رنگ آمیزی اتاق پذیرایی 2020

رنگ آمیزی پذیرایی با ترکیب سفید و نارنجی

در خانه هایی که پذیرایی و نشیمن یک مکان مشترک است، رنگ آمیزی دیوارها با رنگ نارنجی چندان جذاب نیست چرا که ست کردن دکوراسیون با این رنگ کار راحتی نیست، از طرفی حضور طولانی مدت در مکانی با دیوارهای نارنجی باعث ایجاد تنش در افراد می شود. اما اگر این رنگ را با سفید ترکیب کنید به نارنجی ملایم تری می رسید که می توانید آن را بصورت ترکیبی با رنگ سفید در پذیرایی استفاده کنید. همچنین می توانید از این رنگ به عنوان تک رنگ در فضای پذیرایی بهره ببرید و گرما و لطافت را به ظهور برسانید.

اگر پذیرایی شما به قدر کافی بزرگ و نورگیر است می توانید از اساتید نقاشی ساختمان یاقوت بخواهید تا با استفاده از دو و یا حتی سه رنگ مکمل در کنار هم فضای پذیرایی تان را رنگ آمیزی کنند.

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی با رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای یکی از محبوب ترین رنگ هایی که در پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند ممکن است کمی عجیب بنظر برسد و تا به حال دیواری به رنگ قهوه ای ندیده باشید، چرا که انتخاب این رنگ برای پذیرایی جسارت خاصی می طلبد. رنگ آمیزی پذیرایی با رنگ قهوه ای گرما و قدرت نفوذپذیری بر فضا حاکم می کند و حس مطلوبی در افراد ایجاد می کند.

اگر در انتخاب این رنگ کمی تردید دارید می توانید فقط یکی از دیوارهای پذیرایی را با رنگ قهوه ای رنگ آمیزی کنید و اطمینان داشته باشید که پشیمان نمی شوید.

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی آبی کلاسیک

رنگ آمیزی پذیرایی با رنگ آبی کلاسیک

اغلب آبی بعنوان یک رنگ سرد شناخته می شود اما آبی کلاسیک تفاوت زیادی با آبی یخی و آسمانی دارد. این رنگ فوق العاده جذاب می تواند فضای نشیمن را به یک شاهکار مثال زدنی تبدیل کند. اگر آبی کلاسیک را برای رنگ آمیزی پذیرایی انتخاب کردید، حتما از رنگ هایی مثل کرم، سفید، زرد ، طلایی و غیره در دکوراسیون پذیرایی بهره ببرید تا چشم نوازی محیط را بد حد اعلی برسانید. ترکیب این رنگ ها با آبی کلاسیک فضایی سرشار از عشق و ثروت را به نمایش می گذارد و آرامشی حاکی از اعتماد را به محیط می بخشد.

ایده های زیادی برای رنگ آمیزی پذیرایی 2020 وجود دارد که بیان همه آن ها در این مطلب نمی گنجد. شما می توانید خارج از چهار چوب ها نیز عمل کنید و از رنگ های ترکیبی و خاص برای پذیرایی استفاده کنید.

در این زمینه می توانید با مشاوران و اساتید نقاشی ساختمان یاقوت تماس بگیرید و متناسب با سلیقه و سبک دلخواهتان پیشنهادات خاص و ویژه ای دریافت کنید.

جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با نقاشی ساختمان یاقوت